Literatūra tėvams, ir ne tik jiems

Literatūra tėvams Knygos
Nežinau kaip jūs, bet aš mėgstu gilinti arba atsinaujinti žinias. Nieko (na, gerai gerai - beveik nieko) nedarau ar nenusprendžiu nepaieškojusi aktualios informacijos - būtinai atnaujintos ir grįstos svaria tos srities specialistų nuomone arba, dar geriau, moksliniais tyrimais (mačiau dabar tyrimai vadinami studija - tai pasijaučiu dinozauru su savo tyrimais). Visa tai taikoma ne tik profesinėje srityje. Dar labiau ir daugiau į viską gilintis man norisi auginant dukrą. Taip, vis dažniau laiko pritrūksta net elementariems buities dalykams arba tenka rinktis tarp laiko sau su arbatos puodeliu ir naujo įrašo tiklaraštyje, bet jeigu man neduoda ramybės koks nors klausimas, pavyzdžiui, miegas, mityba ar skiepai, tai ieškosiu, knisiu, gilinsiuosi ir bandysiu susidėlioti į stalčiukus viską.
Noriu pasidalinti literatūra, kuri man padėjo nepasimesti ar tiesiog sustiprino ir patvirtino tai, ką jaučiau intuityviai. Žiauriai geras jausmas, kai skaitai aiškiai argumentuotai išdėstytas mintis ir visi klaustukai sproginėja!
Taigi, pirmoji - dar pilvūzo laikais perskaityta K. Vitkausko "Kūdikio žindymas". Iš pradžių pati kiek skeptiškai žiūrėjau į tai, kad, na kaip čia ko nors išmoksi tiesiog skaitydamas knygą?! Bet turiu pastebėti, kad ta knyga kažkaip stebuklingai įsirašė man į smegenėles ir kas kartą, kai prireikdavo, žinodavau kaip elgtis. Vis dar stebiuosi, kad tą knygą parašė vyras. Su tokiu paprastumu, bet tuo pačiu ir meile apie tai, kas neatsiejama nuo mamystės. Stipriai rekomenduoju!
Antroji (eiliškumas ne pagal gerumą ar blogumą) - S. Ockwell - Smith "Ramaus miego knyga". Buvo toks laikas, kai mūsų kūdikiui tebuvo 3 - 4 mėnesiai, o mus sėmė, kaip per kokią gerą liūtį Vilniuje gatves, klausimai: tai neišmiega nakties?! TIEK kartų keliasi??? ir panašiai... aš tai tikrai nesitikėjau, kad tokio amžiaus kūdikiai išmiega visą naktį be prabudimų, nes net mes suaugusieji prasibudinėjam, tik priešingai nei kūdikiai, gebam patys greitai vėl užmigti. Bet o tačiau, reikėjo nusiraminimo, o gal tos intuicijos patvirtinimo. Ši knyga tai suteikė, plius sužinojau įdomių dalykų apie pačią miego fiziologiją, pavyzdžiui, cirkadinius ritmus ir pan.
Knygos tėvams
Dar viena, mano manymu, verta dėmesio knyga psichologės R. Murauskienės "(NE)tobulos mamos užrašai". Esu buvusi šios psichologės seminaruose ir paskaitose gilinant profesines žinias. Ji smagi! Taip taip, gerai supratote, smagi kaip moteris, žmogus, asmenybė, na ir, žinoma, gera savo srities specialistė. Pas ją niekada nebūna nuobodu. Tai ir knyga tokia. Vietomis atpažįsti save ar skaudulius, kuriuos lyg ir norisi prisidengti, bet suvoki, kad su jais reikia kažką daryti. Vietomis tiesiog smagiai nusijuoki, nes taip nutinka ne tau vienai. Žodžiu, gera knyga.
Prieš porą metų mama padovanojo G. Chapman "Penkios meilės kalbos", o šiemet pakitusio statuso vedama, matyt, inspiravau ir "Penkios vaikų meilės kalbos" (G. Chapman, Ross Campbell) įsigijimą. Turbūt jau girdėjote ar kur nors prabėgomis skaitėte, kad egzistuoja tos penkios meilės kalbos, bet, manau, kad verta labiau pasigilinti į jas ir mokėti ne tik atpažinti, bet ir išmokti jomis kalbėtis. Absoliučiai visiems, ne tik tėvams.

Komentarų nėra:

Rašyti komentarą